PREDSPLNOVÉ BLUES O ŽELEZNIĆIAROCH

Povedal mi: "SNAŹÍM SA ŹIŤ S CHARIZMOU ..." 

Pár minút sme sa rozprávali ... minulý rok, cestou na Bradlo. Mierila som do Devínskej.
Za tých pár minút dal takú filozofiu života, že som sa cítila veľmi veľmi bohatá ... smile

Chcel mi povedať, že žije naplno. Otvorený životu, ľuďom, stretnutiam ...

Železničiari sú zaujímavý národ ... Mám s nimi samé dobré skúsenosti. Sú pokojní a vyrovnaní ... Myslím, že na tratiach toho zažívajú naozaj dosť a dosť.

Ten o mesiac pred ním zasa NADRADIL ČLOVEĆINU NAD SYSTÉM.

A presne tak by to malo byť. ČLOVEK má vždy posúdiť, či je systém nastavený v jeho prospech, alebo proti nemu.
Proste mi nedal pokutu. Nestihla som si kúpiť lístok na hlavnej stanici v Bratislave. Mala som 20kg batožinu a na stanici nie sú výťahy ... takže po schodoch. Na prestup som mala iba 6 minút ... A vtedy, práve v tom čase široko ďaleko nikto ... OK, vedome som sa rozhodla, že radšej prepravím seba, dieťa i batožinu a lístky kúpim so sankciou.
Keď sa spýtal, PREČO nemám lístok, povedala som pravdu. A bolo úžasné vnímať, ako pokojne vystavil lístok a povedal "chápem" ... Veril mi. Vedel, že som neklamala. A nadradil človečinu nad systém ... Nečakala som to a veru ma dojal.

Predsplnové blues o železničiaroch

No a dnes ... smile

Že či si môže prisadnúť ... Opäť pár minút ... obyčajný ľudský rozhovor, ale minimálne jedna veta stojí za publikovanie: "TELO JE VYNIKAJÚCI POČÍTAČ. PAMATÁ SI VŠETKO!!!" - povedal na margo svojich stravovacích návykov ... a bolo vidno, ako chápe vo svojom veku zákonitosti života ... minimálne čo sa tela týka ... ako chápe, čo sa iní ešte len učia ... Bolo super vnímať jeho pokoj a poznania.

Mám rada jednoduchých ľudí (a teraz nemám na mysli posudzovanie v pejoratívnom zmysle). Nechávajú napriamo pulzovať svoje srdcia ...

 

(c): Uvedený text je možné šíriť v neskrátenej podobe len s uvedením plného mena autora a odkazu na stránku na nekomerčné účely. 

Pridať komentár

Prehľad komentárov

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.